Blog Archives

Marmitek akıllı ev ürünleri ; X-10 teknolojisi ile çalışan ev otomasyon malzemeleri kullanılarak evinizde herhangi bir yeni kablo çekmeden, kırma dökme yapmadan, mevcut 220V hatları kullanarak evinizi akıllı hale getirebilirsiniz.

X10 Ev Otomasyonu Ne Demektir?

X10 ile ev otomasyonu nasıl yapılır?

X10, evinizdeki 220-240V elektrik kablo tesisatınıza bağlı olan ışık, cihaz ve diğer ekipmanınızı kontrol etmenize imkan veren bir teknoloji, bir haberleşme dili’dir. X-10 sinyalleri mevcut tesisatınız üzerinden iletildiği için, kullanacağınız X10 ürünlere herhangi bir kablo çekmenize gerek yoktur. X10 sisteminde ışık ve cihazları kontrol etmek için kullanılan her aygıtın bir adresi vardır. 

Read more ›
Akıllı Ev Nedir?

Marmitek akıllı ev ürünleriEv otomasyonu hayatımızı kolaylaştırır, onu daha konforlu hale getirir, enerji tasarrufu sağlar, güvende hissettirir ve tabii ki daha eğlenceli hale getirir.

Akıllı Ev kavramı hepimiz için farklı anlam taşıyabilir. Bazılarımız için televizyonumuzu kumanda eder gibi bir kumanda ile ışık ve cihazlarını kontrol etmekle sınırlı kalabilir. Bazımız içinse akıllı ev,

Read more ›